Bugün - 16 Kasım 2019 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   24°°C
 
KESDER TEPKİLİ “HAKSIZ REKABET İSTEMİYORUZ“Kemer esnafından Topaloğlu’na sitem: ‘Haksız rekabet kabul edil..
Çaycılıktan İl Başkanlığına Uzanan Yol...

OCAKTA ÇAYCILIK YAPARAK BAŞLADIM

Bu hafta konuğumuz MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy oldu.

Röportajlar Haberi - 16 Temmuz 2016 Cumartesi

(23:24)

OCAKTA ÇAYCILIK YAPARAK BAŞLADIM

Bu hafta konuğumuz MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy oldu. Parti ile ilk tanışmasının Gazipaşa ülkü Ocaklarında çaycılık yaparak başladığını anlatan başkan Mustafa Aksoy, daha sonra Ülkü Ocakları başkanlığı, Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyeliği ve sonunda MHP Antalya İl başkanlığı ile davaya hizmetinin devam ettiğini söyledi.

 

MUSTAFA AKSOY'U TANIYABİLİR MİYİZ ?

Antalya'nın Gazipaşa ilçesi'ndenim. Evli ve 1 çocuk sahibiyim. Gazipaşa'da başladığım ve halen Antalya'da devam ettiğim özel bir firmada çalışıyorum. 16 yıldır Antalya'da yaşıyorum. Tabi baba ocağım Gazipaşa'ya her fırsatta gitmeye çalışıyorum. Yerine göre meşhur kara şalvarı giyip kazma kürek çalışmasını da bilirim, takım elbise giyerek toplumda yada sahnede insanlarımıza hitap etmeyi de biliriz. Varlığı ve yokluğu yaşayıp hayatı yaşayarak öğrenenlerdenim. Ülkücü Camia ve MHP yönetiminde uzun yallar görev aldım, hala da devam etmekteyim.


ÜLKÜCÜ CAMİA İLE TANIŞMANIZ NASIL OLDU ?

Ülkücü canmia ile tanışmam amcaoğlum Av. Ali Aksoy sayesinde gerçekleşti. Ülkü Ocaklarında çaycılık yaparak başladım. Cocukluk yıllarım Ülkü Ocaklarında çaycılıkla geçti. Büyüklerin dediği gibi “Allah'ın nimeti çoktur, çay gibisi yoktur” bizde camia içerisinde çaycılık yaparak başladık. İlk olarak Gazipaşa'da Ülkü Ocağı başkanlığı yaparak yönetici kadrosunda başlamış oldum. Gazipaşa'dan sonra Antalya Ülkü Ocakları başkanlığı gibi ulvi bir görevi yapmak nasip oldu. 2009 yılında Kepez ilçe yönetimine girdim. 2011 yılı Milletvekilliği seçimlerinde Antalya'dan aday adayı oldum. Parti içi programlara katıldım. 2015 yılında Merkez Disiplin Kurulu Üyesi olarak seçildim. Kısacası Gazipaşa'da Ülkü Ocaklarında çaycı olarak başladığım Partimde yıllardır hiç siyasi menavra yapmadan devam ediyorum.


ZAMAN ZAMAN SAHNE PROGRAMLARINIZ OLUYOR ?

Sahne programlarımıza ara verdik. Sahneyi biz gönüldaşlarımızla buluşmak için kullanıyoruz. İyi derece bağlama çalıyorum ve şiir okuyorum. Yıllarca Partililerimizle sahnelerde buluştuk. Bağlama çalmak, şiir okumak ustalık işi olduğunu düşünüyorum. Allah vergisi bu yetenek bizde de var. Gönüldaşlarımızla zaman zaman birlikte olduğumuz zaman okuduğumuz oluyor. Tabi bu olayın farklı yorumlanmasını da istemem. Şuanda zaten ara vermiş durumdayız.


SEÇİMLERDE SİZİ HEP SAHADA GÖRDÜK

Çocukluğumda girdiğim Partimde her zaman bir nefer olarak elimden geldiği kadar koşturmaya çalıştım. Yerel ve Genel seçimlerde de sanki kendim adaymışım gibi koşturdum. Bizimkisi şahsi çıkar çalışması değil Parti ve dava adına, memleketimizin bekası adına, insanlığa hizmet adına bir mücadeledir. Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin olmazsa olmazıdır. Bizler Türk Milletinin bekası için 24 saatimizi çalışarak geçirmek zorundayız. Türk Milleti uyanık olmalıdır. Ülkemizin durumu ortada. Hep daha çok daha fazla çalışmak mecburiyetindeyiz.


İL BAŞKANI OLDUNUZ ÇALIŞMALAR NASIL GİDİYOR ?

Başta'da söylediğim gibi camia içerisine gençlik yıllarımda çaycılık yaparak girdim. Partimizin her kademesinde hizmet etmiş birisi olarak İl başkanlığını da layıkıyla yürüteceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Biz koltuğumuzda oturan değil sahada koşan bir yönetim anlayışımızla hereket ediyoruz. Temsil ettiğimiz makamın ve oturduğumuz koltuğun ağırlığını bilerek hareket ediyoruz. Ben değil biz anlayışımızla tüm yönetim kurulu arkadaşlarımızla ortak hareket ediyoruz. Antalya'lı tüm vatandaşlarımızın dertleriyle dertlenmek için buradayız. Allah yardımcımız olsun.


YETERİ KADAR ANTALYA'YI TANIYOR MUSUNUZ ?

Gazipaşa'dan Kaş'a kadar Antalya'yı çok iyi tanıyorum. 19 ilçe'de yıllarca sahne tozu yuttuk. Kaş Kasaba'daki Ahmet amcadan, Gazipaşa'daki muzcu Ali amcaya kadar yakınen tanıyorum. Serik Haskızılören köyünü de bilirim Sarıobalı köyünü'de bilirim. 19 İlçemizi yılladır geziyorum. Her ilçe'mizin köylerimizin hatta mahallelerimizin durumunu çok yakınen biliyorum. Sanayi'deki esnafımızın durumu, denizdeki balıkçının hali, toroslarda keçi, koyun otlatan çobanımızın halini çok yakınen biliyorum. Bizim insanlarımızın dertleriyle dertlenmek gibi bir durumumuz var.


SAHA ÇALIŞMASI YAPIYOR MUSUNUZ ?

Milliyetçi Hareket Partisi halkıyla arasına hiç bir zaman mesafe koymamıştır. Bizim gerek vekillerimiz gerekse il ve ilçe yöneticilerimiz halkımızdan kopuk bir yönetim sergilemeyiz. Saha çalışmalarımız sürekli var olmayada devam edecek. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla bazen bir takis durağı olsun bazen çiftçimizin arazisi olsun selam verip kolay gelsin diyerek sorunları yerinde dinlemeye gayret ediyoruz. Başta da söylediğim gibi Gazipaşa'daki Muz yetiştiren Ali amcayıda Kaş Kasaba'da yaşayan Ahmet amcayı'da çok iyi tanıyan bir ekibimiz var. Önümüzdeki günlerde çalışmalarımız dahada hız vereceğiz.


SİZİ BAZEN BAHÇEDE ÇALIŞIRKEN GÖRÜYORUZ ?

Biz köylü çocuğuyuz. Bazen bahçede çapa yaparken bazen kara şalvarı giymiş mahalle arasında gezerken görebilirsiniz. Arada bizim Alanya'nın meşhur kara javasına binerek turlarkende görebilirsiniz. Ülkü ocaklarına çaycılık yaparak girdiğimi n bilinciyle hareket ediyorum. Bizde köylü çocuğu olduğumuz için bağda bahçede çalışırkende görebilirsiniz bu gayet doğal.

 

PARTİ OLARAK SIKINTILI DÖNEMDE İL BAŞKANI OLDUNUZ ?

Ülke olarak zor günler geçiriyoruz. Siyasi olarakta bazı yansımaları olmakta. Zaman zaman yapılan açıklamalar farklı yönlere çekilebiliyor. Parti içi meselelere gelince bunların hepsinin üstesinden zamanla gelinecektir. Bizler bir tespit ve yorum yaparken asla ülkücü kardeşlerimizi hedef göstermeyiz. Ülküdaşlarımızın imza toplama yönetimiyle kongre talebinde bulunması seçim istemesi ne bir yorumumuz yok. Ülkücü ülkücünün kardeşidir bunun bilincindeyiz. Amacımız MHP üzerinde oynanan oyunları göstermek adına yapılan açıklamalardır. Liderimiz Devlet Bahçeli de her fırsatta “Samimiyetle ifade ediyorum, Tüzük Kurultayı için imza veren her kardeşim benim için değerlidir. Hepsinin iradesine saygı duyuyor, taleplerini biliyor ve anlıyorum.” diyerek MHP üzerinde oynanan oyunları, samimi Ülkücülerden ayrı tutarak değerlendirmiştir. Zaman birlik olma zamanı. Ülküdaşlarımız oyuna gelmemeli. Bu günleride atlatırız inşallah. Her zorluğun sonunda bir kolaylık vardır. Çalışmalarımıza devam ediyoruz.

YAŞANAN OLAYLARDAN DOLAYI PARTİLİLERİNİZE KIZDIĞINIZ OLUYOR MU ?

Bizim Partililerimize, Ülküdaşlarımıza, gönüldaşlarımıza kızmak gibi bir lüksümüz olamaz. Bizim doğruları anlatmak gibi bir sorumluluğumuz olabilir. Her Partilimiz Genel Kurul isteme hakkı vardır. Bu da onların en doğal hakkıdır. Ülkücü terbiyenin yetiştirdiği sorumluluklar var. Bunları bilerek, bilincinde olarak bazı şeyleri yapmamız gerekir. Görev ve sorumluluk taşıyan arkadaşlarımızın daha bilinçli bir şekilde camiamızı üzmeyecek, zedelemeyecek şekilde taleplerini yerine getirmesi gerekir. Biz ülküdaşlarımızın birlik beraberlik içerisinde olarak Ülke ve Millet menfaatlerini gözeterek çalışmalarından yanayız. Öylede düşünüyoruz. Zor zamandan geçiyoruz. Gönüldaşlarımızı sorumluluklarının bilincinde olmaya davet ediyoruz. Bizim kaybedecek kardeşimiz yok.

ÜLKÜCÜLERE TAVSİYENİZ VAR MI ?

Ülkücü Ülkücünün kardeşi hatta öz kardeşidir. Makamlar mevkiler gelip geçicidir. Bugün ben olurum yarın bir başkası olur. Kalıcı olan davadır. Bizler gündelik işlerle vakit harcama gibi bir lüksümüz olamaz. Yaptığımız hizmetler, bıraktığımız izler kalıcı olmalıdır. Görevler gelip geçicidir. Biz hiç bir zaman koltuk sevdası ile hareket etmemeliyiz. Ülkemizin ülkücü kadrolara ihtiyacı var, bunu da ancak birlik beraberlik ile sağlaya biliriz. Birliğimize ve beraberliğimize aykırı her şeyden kaçınmalıyız. Duruşumuz ve yaşantımızla Ülkücü camiaya ve Milliyetçi Hareket Partisine yakışacak bir şekilde hareket etmeliyiz. Bizler sorumluluklarımızın bilincinde olalım yeter. Koltuklar geliğ geçici.

 

ÜLKEMİZDE SON YAŞANAN OLAYLAR HAKKINDA NE DİYECEKSİNİZ ?

Türkiye’nin milli birlik ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyeceğini herkes bilmeli. Milliyetçi Hareket Partisi ülkemizin sancılı tablosunu dikkatle ve demokrasiye tam bir riayet ve sadakatle takip edecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, Türk milleti bu badireyi atlatacaktır. Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü de yetmeyecektir. Milliyetçilik ve Demokrasinin ikiz kardeş olduğuna inanan ülküdaşlarımla gurur duyuyorum.Hilmi ŞAHİNDiğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 2589

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


RöportajlarHaberleri

Tekirova’nın İkinci Lig Sevdası
CHP'li Kemal HOCA : Önce onay sonra sandık
SOSYAL AKTİVİTELERLE HALKIMIZLA KAYNAŞIYORUZ
ALO KÜPELEME HATTI HİZMETE BAŞLADI
BEDRİ YALÇIN “ZULMEDEREK HALK YÖNETİLMEZ“
BİR ÇOK ŞEHİRDEN ÇOK NÜFUSUMUZ VAR
GÖÇMENOĞULLARI VERGİ REKORTMENİ
“BOŞANMALAR, EKONOMİK ŞİDDETTEN KAYNAKLANIYOR”

Diğer Haberler

Göynük Üniversitesine Kavuşuyor
Aksulu gençlere müjde
AKP'NİN AKAYDIN KUMPASI ÇÖZÜLÜYOR
KEMER’DE DEDİKODU BİTER Mİ?
DYP Antalya İl başkanı Ağır Konuştu
AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KAPANMANIN EŞİĞİNDE!
ANTALYASPOR'DA 90+7 İSYANI
Doğa Dostlarından Çamyuva’ya Fidan Dikimi
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE HERKES GERÇEKLERİ BİLECEK-2

10.11.2019 19:41:39

Yazımıza geçen hafta kaldığımız yerden devam ediyoruz..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN GÖÇ MERKEZİ ANTALYA

03.11.2019 11:49:26

Antalya Türkiye’nin en çok göç..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


GELİN, BERABER YARGILANALIM!KKTC Başbakanı Sayın Esin Tatar’a çağrımız: GELİN, TÜRK ..
En Çok Okunanlar
KKTC BAŞBAKANI KRİMİNAL ÇIKTI Güney Kıbrıs’ta yayınlanan Cyprus Mail, KKTC Başbakanı Ersin Tat.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
15°°C - 24°°C
Pazar
17°°C - 24°°C
Pazartesi
16°°C - 23°°C
Salı
15°°C - 23°°C

Günün Sözü


Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,20

UA-73076831-1