Bugün - 17 Ekim 2019 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   27°°C
 
BU FİRMALARDAN SAKIN YEMEYİN İÇMEYİN!Tarım ve Orman Bakanlığı önceki gün, insan sağlığını tehlikeye d&..
Ücretsiz Sahil Vaadi Bitti mi ?

Menderes Türel'in göreve geldikten sonra “Ücretsiz Konyaaltı Plajı Antalya’ya iyi gelecek” sloganıyla yola çıktığı projenin ömrü uzun sürmedi.

Siyaset Haberi - 10 Temmuz 2016 Pazar

(18:05)

Menderes Türel'in göreve geldikten sonra “Ücretsiz Konyaaltı Plajı Antalya’ya iyi gelecek” sloganıyla yola çıktığı projenin ömrü uzun sürmedi. Türkiye’nin ve Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde vatandaşlara ücretsiz şezlong ve şemsiye uygulamasının artık görevliler tarafından “parasını ödemeyenlerin elbiseleri atılacaktır.” uygulamsına dönüştürüldüğü gözlendi.Antalya Büyükşehir belediye başkanı Menderes Türel göreve geldikten sonra “Ücretsiz Konyaaltı Plajı Antalya’ya iyi gelecek” sloganıyla çıkmış olduğu sahil projesi uzun ömürlü olmadı. Konyaaltı Sahili Akdeniz Bulvarı Sealife Otel karşısındaki alanda düzenlenen törenle startını vermiş olduğu ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirmiş olduğu açılışta konuşan Menderes Türel, Konyaaltı Sahili’nde şezlong, şemsiye, duş, internet ve engelli bireylere özel olarak hazırlanan ve tüm bu hizmetlerden ücret alınmayacağı müjdesini vermişti.

Menderes Türel'in “ücretsiz sahil” projesi için vermiş olduğu vaatlerinin uzun sürmediği gözlenen dünyaca ünlü sahilimiz Konyaaltı plajında, görevliler tarafından “ücret ödemeyenlerin eşyaları atılacaktır” anonslarıyla yankılanıyor.ÜCRETSİZ 5 YILDIZLI HALK PLAJI

“Ücretsiz Konyaaltı Plajı Antalya’ya iyi gelecek” sloganıyla büyük bir gövde gösterisi yapılarak Türel tarafından açılışı gerçekleştirilen ücretsiz sahil pjosesinin uzun ömürlü olmadığı gözlendi. Türkiye’nin ve Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde şezlong, şemsiye, duş, internet ve engelli bireylere özel olarak hazırlanan ve tüm bu hizmetlerin ücretsiz olacağı söylenen vaatler sadece sözde kaldı. Ücretsiz 5 yıldızlı halkı plajı olarak nitelendirilen Konyaaltı halk plajında şu günlerde görevliler tarafından “ücret ödemeyen vatandaşların eşyaları atılacaktır.” onansları yapılması ise, “yapılan açılışlar sadece şovdan ibaret” yorumlarına neden oldu.

YAPILAN AÇIKLAMALAR NE OLDU ?

 

Göreve geldikten sonra ilk icraat olarak sahillerden başlayan Menderes türel açılışta yaptığı konuşmasındaHalkı memnun etmek için belediyecilik yaptıklarını özellikle vurgulayarak sahili Antalya halkına peşkeş çektiklerini söylemişti. Menres Türel açılışta yaptığı konuşmada, “Artık Antalyalılar Konyaaltı Sahili'nden, nimetlerinden bir tek kuruş ödemeden istifade edebilecekler. Seçim öncesinde ne demişlerdi. ‘Menderes Türel göreve gelmesi halinde sahillerini birilerine peşkeş çekecek, halka sahilleri kapatacak, sahili sermayeye teslim edecek.’ İnsan biraz utanır. Peşin hükümlü olmak çok üzücü bir hadisedir. Dün onları söyleyenler bugün gelecekler, bu sahilden en iyi şekilde istifade edecekler. Belki utanırlar. Halkın sahilini halka teslim ediyoruz. Evet ‘Konyaltı Sahilini peşkeş çekecekler’ söyleminin içinde bir tek doğru var. Biz bugün Konyaaltı Sahilini Antalya halkına peşkeş çekiyoruz. Konyaaltı Antalya’nın mücevheridir. Bu mücevheri halkımıza hediye ediyoruz. Konyaaltı Sahili bütün Antalyalı halkımızındır. Tapusu millettedir. Başka kimsede değildir” diye konuşmuştu.ŞİMDİ NE DEĞİŞTİ'DE ÜCRETLİ OLDU ?

 

Başkan Türel yaptıklarıyla halkçı bir belediye oldukları vurgusu yaptığı açılış konuşmasında “parası olanda olmayanda halktır” diyerek“biz halkçılığı halka hizmet ederek yapıyoruz. Sözde yapmıyoruz.” ifadesini kullanmıştı. Başkan Türel konuşmasının devamında ise, “Konyaaltı Sahili'nden, Konyaaltı’nda yaşayan vatandaşlarımız ne kadar faydalanma hakkına sahipse, Kepez, Döşemealtı, Aksu ve Muratpaşa’daki kardeşim de aynı şekilde faydalanma hakkına sahiptir. Bu ülkede 1940’lı yıllarda kıyafeti düzgün değil diye insanlarımızın Beyoğlu’na sokulmadığı günleri biliriz. Neden? Onlar vatandaş, diğeri halktı. İşte artık bu seçilmişler, bu elitistlerin ezberleri bozulacak, halkımızla birlikte Konyaaltı Sahili'nden istifade edecekler. Konyaaltı onlarındır, halkındır, herkesindir. 'Parası olan vatandaş, diğeri halk.' Bu bizim defterimizde yazmaz. Parası olan da olmayan da halktır. Biz herkes için, bütün milletimiz için çalışıyoruz.” diye konuşmuştu.

 

HANİ “HİZMETİNİZLE HALKÇIYDINIZ”


Konyaaltı Sahili'nden her türlü hizmetleri ücretsiz vereceklerini belirten başkan Türel, “Sahili Antalya’ya kazandıran, halkla buluşturan halkçılardanız. Biz, hizmetimizle halkçıyız. Sözde değil, özde halkçıyız. Biz halka hizmetin Hakka hizmet inancıyla çalışan belediyeyiz” ifadelerini kullanmıştı. Şimdi Konyaaltı sahilinde gelinen nokta ise, görevliler tarafından “ücret ödemeyen vatandaşların eşyaları atılacaktır.” onansları noktasına gelerek verilen sözlerin unutulduğunu hatırlatmak isteriz.

 

Hilmi ŞAHİN

 Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Okunma 515

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

ÖZGÜR KURGA KONUŞTU
UYAR'DAN ELVAN'A TEPKİ
VEKİLLER MAZBATASINI ALDI
“TERÖR EYLEMLERİ AZDI, MİLLETÇE METİN OLMALIYIZ”
Başkan Ahmet CAN “İDDİALAR ASILSIZ” Dedi
MHP GÜNDOĞMUŞ ALİ YÜKSEL İLE YENİDEN
ERMENEK’TE ÇÖZÜM İÇİN TBMM’YE TEKLİF
İSA YILDIRIM CHP'DE

Diğer Haberler

TOPALLI İLKÖĞRETİMDE SGK PRİM SKANDALI
TEKİROVASPOR 1 SİVASSPOR 0
ÇELİKER AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Konaklı Güzelbağ Yolu'nda Tehlikeye Davetiye
Başkan CAN'dan KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE HEDİYE
MUSTAFA GÜL’DEN FESTİVAL SKANDALI
SAKIZOĞLU MAĞDURLARI
MUSTAFA GÜL ÇÖKÜYOR!
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN SiYASET DEĞiL DALLAS OLMUŞ

06.10.2019 23:21:05

Siyaset Turkiye'de olduğu gibi Antalya'da da deyim yerindeys..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


KARALAMA KAMPANYASI TUTMADI Orman işletme şefine siyasi mobbing tepkiye neden oldu. Alanya Orman..
En Çok Okunanlar
İyi Parti, Konyaaltı'ndan büyümeye başladı İyi Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığı, Konyaaltı Kent Meydanı'nda &uum.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
19°°C - 27°°C
Cuma
18°°C - 27°°C
Cumartesi
20°°C - 26°°C
Pazar
18°°C - 27°°C

Günün Sözü


Kuvvetli insan, kendi kendini yenen insandır


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,14

UA-73076831-1