Bugün - 17 Ekim 2019 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   27°°C
 
BU FİRMALARDAN SAKIN YEMEYİN İÇMEYİN!Tarım ve Orman Bakanlığı önceki gün, insan sağlığını tehlikeye d&..
Işıl, Kalangos’a emanet

Vakıf sahip çıktı.

Sağlık Haberi - 05 Haziran 2016 Pazar

(18:15)

Vakıf sahip çıktı...

Dualar Işıl için..

Akrabalarının ve Hearts For All isimli vakfa yapılan bağışlarla ameliyat parası temin edilen Işıl bebek, bugün İstanbul’da ameliyat edilecek.

KALANGOS AMELİYAT EDECEK

Işıl bebek için gereken ameliyat parasına dünyaca ünlü kalp cerrahı Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos’un kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü 'Hearts For All' vakfı destek çıktı. 3,5 aylık Işıl bebek, Ramazan’ın ilk gününde şifaya bulmak için bıçak altına yatacak. Işıl bebek, Florence Nightingale Hastanesi’nde yapılacak ameliyat başarılı olursa 6 ay sonra ikinci ameliyatı geçirecek, 2 yaşında da üçüncü ameliyat ile normal vücut yapısına kavuşacak.

İNŞALLAH SAĞLIĞINA KAVUŞUR

Türkiye’de Antalya, Ankara ve İstanbul’da bulunan 3 hastanede doktorların riskli olarak gördüğü ve ameliyata girmeye yanaşmadığı durumun 20 bin kişide 1 görülen bir vaka olduğu biliniyor. Işıl bebeğin babası Mete Görgülü(30) 3,5 aylık evladının Allah’ın da yardımı ile Ramazan’ın ilk günü ameliyat edilecek olmasının bir mucize olduğunu belirtti ve yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür etti. Görgülü, “İnşallah yavrumuz sağlığına kavuşur” diye  konuştu.

 

Gazetemizde ‘Yaşamak onun da hakkı’ isimli haberde dünyaya geldiğinde kalbi sağ tarafta, karaciğeri solda yer alan ve dalağı da bulunmayan minik Işıl’ın yaşama tutunması için 6 Haziran’da gerçekleşmesi beklenen ameliyat için hayırsever desteği gerektiğini kamuoyuyla paylaşmıştık. Dünya’da 20 bin kişide bir görülen bu durumdan kurtulması için Işıl bebeğin 2 yaşına kadar 3 ameliyat geçireceği ve 60 bin dolara yakın paraya ihtiyaç olduğu duyurulmuştu. Beklenen gelişme oldu ve Işıl bebeğin ameliyatı için gereken para akrabaların desteği dışında bir vakıf tarafından temin edildi.

Bugün Şişli’deki Florence Nightingale Hastanesi’nde ameliyatı gerçekleşecek olan Işıl bebek ameliyat başarılı geçerse 6 ay sonra ikinci ameliyatı bu da başarılı olursa 2 yaşında da üçüncü ameliyat ile normal vücut yapısına kavuşacak. Baba Mete Görgülü(30) 3,5 aylık evladının Allah’ın da yardımı ile Ramazan’ın ilk günü ameliyat edilecek olmasının bir mucize olduğunu belirtti ve yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür etti. Akraba evliliği sonucu dünyaya gelen minik yavru, kendi geliştirdiği 14 teknikle dünya tıp literatürüne giren daha önce Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Ordinaryüs Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos tarafından gerçekleştirilecek.

Dünyada 7 milyon çocuğun maddi yetersizlikler nedeniyle kalp ameliyatı için beklediğini belirten Ord. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos, kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü 'Hearts For All' adlı vakıfla tüm dünyada ihtiyacı olan kalp hastası çocukları ücretsiz ameliyat ediyor. Kalp sağlığı alanında, hem üye sayısı hem de gerçekleştirdiği operasyon sayısı bakımından dünya üzerindeki en büyük yardım vakfı olan 'Hearts For All' aracılığıyla Ord. Prof. Dr. Kalangos; Yunanistan, Cezayir, Fas ve Gürcistan gibi dünyanın pek çok ülkesinden karmaşık vakaları Türkiye'ye getirerek burada ameliyatını gerçekleştiriyor.

Florence Nightingale Hastanesi ile anlaşması olan Hearts For All isimli vakfın dünyadaki çocukların iyileşmesi için gereken ameliyatlar için bağış topladığı biliniyor. Işıl bebeğin ameliyatı için gereken paranın ne kadarının vakıf tarafından karşılandığı bilinmezken vakfın bu konuda hassasiyet gösterdiği ve gizli kalmasını istediği öğrenildi. Işıl bebeğin ameliyatından önce Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Moldovalı bir çocuk ameliyat eden Kalangos, başarılı bir operasyona imza attı. Edinilen bilgiye göre Kalangos, İsviçre’de Cenevre Üniversitesi’nde görev yaptığı sırada ameliyat masraflarının 300 bin frangtan başlayıp 600 bin franga kadar çıkabiliyordu. Işıl bebeğin geçireceği ilk ameliyatın kalpteki damarlar ve kalp kapakçığı ile ilgili olduğu öğrenildi.

AFKSENDİYOS KALANGOS KİMDİR?

11.9.1960 tarihinde Yeşilköy'de dünyaya geldi. Orta okul ve lise eğitimimi Fransız Saint Benoit Kolejinde tamamladıktan sonra, 1984 senesinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesini birincilikle bitirerek doktor oldu.Mecburi hizmetini Giresun'da adli hekim ve cezaevi hekimi olarak 1984 ve 1986 yılları arasında yaptı.1986 yılında uzmanlık eğitimimi Prof. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi merkezinde başladı.1991 senesinde Kalp ve damar Cerrahisi uzmanlık eğitimimi bitirerek Londra ve daha sonra Paris'e üst uzmanlık eğitimim için gitti. 1993 senesinde Cenevre Tıp Fakültesi Hastanesinde kalp ve damar cerrahı olarak görevime başladı. 1998 senesinde Kalp ve Damar Cerrahisi Servisinin kürsü başkan yardımcılığına, 2001 senesinde kürsü Başkanlığına ve 2011 senesinde Kardiovaskuler Merkez'in direktörlüğüne atandı.1995 senesinde Türkiye'de doçent oldum ve 2006 senesinde Cenevre üniversitesinde "Ordinaryüs Profesör" oldum.2015 senesinde Atina Mitera Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahisi Direktörü olarak görevime başladı. 300'u aşkın makalesi olan Kalangos ayrıca 800'e yakın konferansta davetli konuşmacı olarak yer aldı. Ord. Prof. Dr. Kalangos ismiyle 1998 senesinde kalp alanında ihtiyaç sahibi çocuklara gelişmekte olan 25 ülkede hizmet veren yardımsever "Herkes için kalp" derneğini Cenevre'de kurdu. 2000 yılında İsviçre'de "Kalangos vakfını" ve 2015 senesinde ise Türkiye'de "Kalangos Vakfını" kurdu.2012 senesinde Amerika'da "Global Heart Network" vakfını kurarak kalp alanındaki yardımseverlik hizmetlerimi tüm gelişmekte olan ülkelerin ihtiyaç sahibi bebek ve çocuklarına sunmaya başladı.Birkaç ülkeden liyakat madalyası aldı.

Murat ŞENTÜRKDiğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 752

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SağlıkHaberleri

AMALİYATLA AYAĞA KALKTI
ACAR: “DOKTORLARA BASKIYA SON VERİN”
NESLİHAN BEBEK İÇİN AMBULANS
FİZYOSPORT TED’Lİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
“Kask Hayat Kurtarır”
SERİK BELEDİYESİ’NDEN KANSER TESTİ
3 Bacaklı Engelli Kediye Şefkat Eli
AKSU’DAN YATALAK HASTAYA YARDIM

Diğer Haberler

Alanya’dan 3 altın puan
BU İŞE KİM DUR DİYECEK ?
ÜRAS, TRT ANADOLU'DA
Kemer Halkı 2B için Sokağa Döküldü
Uysal'dan Eğitim Atağı
İş Adamı Bedri Yalçın'dan genç çifte jest
İkinci Lige Sadece 90 Dakika Kaldı
BATU'DAN AÇIKLAMA
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN SiYASET DEĞiL DALLAS OLMUŞ

06.10.2019 23:21:05

Siyaset Turkiye'de olduğu gibi Antalya'da da deyim yerindeys..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


KARALAMA KAMPANYASI TUTMADI Orman işletme şefine siyasi mobbing tepkiye neden oldu. Alanya Orman..
En Çok Okunanlar
İyi Parti, Konyaaltı'ndan büyümeye başladı İyi Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığı, Konyaaltı Kent Meydanı'nda &uum.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
19°°C - 27°°C
Cuma
18°°C - 27°°C
Cumartesi
20°°C - 26°°C
Pazar
18°°C - 27°°C

Günün Sözü


Kuvvetli insan, kendi kendini yenen insandır


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17

UA-73076831-1