Bugün - 13 Aralık 2019 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   17°°C
 
KEMER DADAŞINI KAYBETTİKemer'de çevresini hep güldüren Dadaş abimiz bu defa ü..
KAYA’DAN “AKP’NİN YALAN-TALAN DOSYALARI”

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya düzenlediği basın toplantısıyla AKP’nin “Yalan-Talan” dosyalarını açıkladı.

Siyaset Haberi - 04 Haziran 2015 Perşembe

(14:03)

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya düzenlediği basın toplantısıyla AKP’nin “Yalan-Talan” dosyalarını açıkladı. Yalan dosyasıyla koltukları takılmadan açılan Stadyum’dan, inşaatı devam eden törenle hizmete girmiş gibi açılışı gerçekleştirilen devlet hastanesini fotoğraflarla kamuoyuna sunan MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya talan dosyasında ise Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez Belediyesi, Serik Belediyesi ve Aksu belediyelerinin içerisinde bulunduğu yolsuzluk dosyalarını teker teker kamuoyuna sundu.

 

GECE GÜNDÜZ HALKIMIZA ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ…

Seçim çalışmaları kapsamında gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini belirten MHP Antalya Ali Adnan Kaya “Bilindiği üzere ülkemizin kaderini belirleyecek olan genel seçimlere artık sayılı günler, hatta saatler kalmıştır. Seçim sürecinin başladığı günden bu yana,  gece gündüz demeden, Antalya’mızın Kaş’ından Gazipaşa’sına kadar her ilçesinde, beldesinde, köyünde ulaşılmadık vatandaş, sıkılmadık el bırakmadık. Gece demeden, gündüz demeden, yorulmadan, bıkmadan seçim beyannamemizi anlatmak için çalmadık kapı bırakmadık. Tüm bu zamanlarda yüreğini, gönlünü, evini, iş yerini bizlere açan, verdikleri destek ve ettikleri dualarla her zaman yanımızda olduklarını gösteren Antalya’lı değerli hemşerilerimize sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.” dedi.

ÜLKÜCÜ HAREKETE TEŞEKKÜR…

Ter döken tüm partililere teşekkür eden MHP Antalya Ali Adnan Kaya “Seçim sürecinin başladığı günden itibaren, sahaya bizimle beraber inerek, partimizin başarısı için ter döken, aday adaylarımıza,  adaylarımıza, Belediye Başkanlarımıza,  il ve ilçe teşkilatlarımıza, Ülkü Ocaklarımıza, Kadın Kollarımıza, Belediye Meclis üyelerimize, emeklilerimize, gönüllü arkadaşlarımıza, kısacası yüreği vatan ve millet sevdasıyla dolu, amacı Türk milletinin ve ülkemizin bekası için Ülkücü Hareketin iktidarı olan bütün gönüldaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.”dedi.

 

KARABASAN’IN KALKMASINA AZ KALDI…

Cumhuriyetimizin reklam arasının bitmesine çok az bir zaman kaldığını belirten MHP Antalya Ali Adnan Kaya “Ülkemizin Kurtuluş savaşından bu yana en önemli dönemeçlerinden birisi olan bu seçimlerle birlikte yeni bir sürece girecek. 13 Yıldır Türk Milletinin üzerine karabasan gibi çöken, adeta milletimizin kabusu olan, kendi tabirleri ile Cumhuriyetimizin reklam arasının bitmesine çok az bir zaman kaldı. Esnafın,Çiftçinin,Emeklinin,Köylünün,Memurun,İşçinin,Askerin ve Polisin kısacası ülkemizde yaşayan her bir bireyin dikta rejimini yaşadığı; Kaset skandalları ve şantajlarıyla, Muhaliflerin “Makul Şüpheli” adı altında uydurma gerekçelerle, Milliyetçi Vatansever insanların uydurma senaryolarla tutuklandığı, İşadamlarının tehdit, baskı ve zulümlerle sindirildiği, Taraf olmayanların bertaraf olduğu, Yandaş ve yalaka havuz medyalarının oluşturulduğu, Bakanların acem uşağı önünde yatmasına kadar varan,  Cumhuriyet tarihinin en karanlık haftası olan 17/25 Aralık günleri, Ayakkabı kutularında milyon dolar ve eurolar saklanan, Kısık seslerle yapılan görüşmeler ve sıfırlanmaya çalışılan milyon euro tapeleri, Ülkemizi bölmek, parçalamak için can atan eşkiyalarla yapılan müzakereler, Haramilerin saltanat kurduğu kabus dolu günler artık 7 Haziran akşamı son bulacak. Son bulacak diyoruz çünkü biz milletimizin gözünde bu ışığı gördük. Sahada yaptığımız çalışmalarda bu izlenimleri aldık. İnşallah 8 Haziran sabahı, güneş güzel ülkemize bir başka doğacak.” dedi.

ŞANTAJ-BASKI VE TEHDİT YAPMADIK…

AKP’nin Kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimlerin tüm imkanlarını kullandığını belirten MHP Antalya Ali Adnan Kaya “Bizler saha çalışmalarına devam ederken iktidar partisinin yaptığı gibi ne bir zorlama, ne tehdit, ne şantaj ne baskı yaptık ne de bir devlet imkanı kullandık. Halkımızın milli ve manevi değerlerine hassasiyet göstererek imkanlarımız nispetinde çalışmalar yaptık. Ancak İktidar partisi, devletin Amirinden memuruna, müdüründen işçisine kadar bütün kesimleri seçim çalışması yapması konusunda zorlamalar yaptı. Kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimlerin tüm imkanlarını kullandı. Yalan ve uçuk vaatlerle yasak olmasına rağmen bir oy uğruna kahve, lokum ve fındık dağıttı. Arkalarına tarafsız kalacağına dair Milletin Kürsüsünde “Şeref ve Namus” yemini eden cumhurbaşkanını aldı ve meydan meydan gezdirip oy istediler. Tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla çalışmalar yaptılar. Babalarının kesesinden yapmış gibi gösterdiler. Yarım yamalak çalışmaları sanki bitmiş gibi göstererek Türk Milletini kandırdılar.” dedi.

BİTMEMİŞ STADYUM AÇTILAR…

Koltuğu takılmamış stadyumun açılışı gerçekleştirildiğini belirten MHP Antalya Ali Adnan Kaya “Şimdi Bakınız mesela Toki tarafından yapımı hala devam etmekte olan koltukları bile takılmamış stadyumu bitmiş gibi gösterip açılışını yaptılar. İnşaatı devam etmesine rağmen Kepez’deki Devlet Hastanesinin açılışını yaparak halkımızı kandırdılar. Bakınız 1 Haziran tarihli bir gazetemiz de İktidar Partisinin belediye Başkanı “Kepez Devlet Hastanesi 29 Ekime yetişecek” diyor. Peki bitmeyen bu hastanenin açılışını nasıl yaptınız. Şimdi sizlerin huzurunda soruyorum açılışını yapan Cumhurbaşkanı mı yoksa Kepez Belediye Başkanı mı yalan söylüyor ?  Aslında Yalan mı söylüyor diyerek kendimizi kandırmaya da gerek yok. Çünkü hem Başbakan’ın hem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı’nın da yalanları Hızlı tren projesinde ortaya çıkmıştır. MHP’nin iktidar ortağı olduğu ve Ulaştırma Bakanı Sayın Oktay Vural zamanında ihalesi bile biten hızlı tren projesini MHP istemiyor yalanı belgeleriyle ortadadır ve bunun takdirini de milletimize bırakıyorum.” dedi.

AK KADROLAR BELEDİYELERİ HORTUMLUYOR…

AK Kadro olduklarını söyleyenler belediyeleri hortumladıklarını belirten MHP Antalya Ali Adnan Kaya “Bizler saha çalışmalarına devam ederken onların “Ak Kadrolar”  diye iddia ettikleri belediyelerde de yalan, talan ve hortumlamanın en alasının yapıldığını gözlerimizle gördük. Örneğin Büyükşehir Belediyesi, Şimdi ben buradan Büyükşehir Belediye Başkanına sormak istiyorum; Sayın Türel;  acaba Belediye araçlarının sigortalarını ihalesi yapılamadan AKP’li olduğu kamuoyunda tescilli sadece bir işadamının sigorta şirketine doğrudan temin yöntemi ile yaptırdınız mı yaptırmadınız mı ? Sayın Türel; Antalya’da yayın yapan ve geçmiş dönem belediye başkanlığınızda da adı sizinle çok sık anılan sadece bir gazete sahibi ile bu dönemde de çalışmaya devam ediyor musunuz, etmiyor musunuz? İlgili gazeteye bu güne kadar kaç defa doğrudan temin yöntemi ile iş verdiniz? Antalya’da yayın yapan çok sayıda gazete varken niçin hem geçen dönem,  hem de bu dönem aynı gazete ile çalışmaya devam etmektesiniz? Örnekleri çoğaltmak mümkün ama yeri ve zamanı gelince kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğimizin bilinmesi için şimdilik bu iki örneğin yeterli olacağı kanaatindeyiz.” dedi.

KOLLUK KUVVETLERİ NE BEKLİYOR?

Aksu belediyesindeki yalan ve talana dikkat çeken MHP Antalya Ali Adnan Kaya “Gelelim Aksu Belediyesine; Siz hiç bir işadamının bir belediye başkanına mesaj atarak “Yüklü miktarda bağış alamadığınız için dosyamı 7 ay oyaladınız. Çalışacak 13 kişinin ve benim hakkımın üzerine oturdunuz. Bir gün Kabe’yi dolaşırken hacılığınız kabul olmayacaktır” dediğini duydunuz mu ? Bu nasıl bir mesajdır, bu nasıl bir belediye başkanlığıdır ki; çıkıp birileri bunu yalanlama gereği duymadığı gibi  aynı işadamının ilgili belediye başkanı  için şikayetini yaptığı Büyükşehir Belediye Başkanının “Verene Allah verir” pişkinliği ile cevap vermesine hiç şahit oldunuz mu ? Bu devletin hakimi, savcısı, kolluk kuvvetleri “Bu nasıl bir iştir kardeşim, nedir bu olay. Bir işadamından nasıl bağış istenir” şeklinde bir araştırma yapması için niçin beklemektedir? ”dedi.

SERİK BELEDİYESİ’DE EVLERE ŞENLİK…

Serik Belediyesindeki denetim raporundaki yolsuzluklardan bahseden MHP Antalya Ali Adnan Kaya  “Hani “Turpun büyüğü heybede” şeklinde bir atasözümüz var. İşte o turpun büyüğünden bir tanesi de Serik Belediyesinin yaptığı icraatlardır. Belediye Denetim Komisyonunun hazırladığı denetim raporu var ki tam evlere şenlik. Hani neresinden tutsanız mum yanar misali. Belediye envanterinde kaydı olamayan, araçlara ekstradan 50 bin liraya yakın para ödenmesi, Belediye tarafından ihalesi ve sözleşmesi yapılamadan bir kişi tarafından işletilen bilbaordlardan dolayı kamunun zarara uğratıldığı tespiti, Düğün salonlarında sabit çelen uygulaması olmasına karşın çiçekçilere 50 bin lira para ödenmesi sebebiyle kamu zararının oluştuğunun tespiti, Belediyenin reklam giderleri faturalarının yüksekliği nedeniyle yapılan araştırmalarda yılda bir kez yapılmasına karşın bir yıl içerisinde iki defa Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu adı altında reklamcıların belediyeye fatura kesmesi, İnsanlarımızın günlerce gözyaşı döktüğü, ülke olarak hepimizi derinden yaralayan soma maden faciası için mevlid okutulduğu bununla ilgili olarak belediyeye fatura kesildiği ve ödeme yapıldığı ancak bizzat komisyon üyelerinin de katıldığı bu mevlid proğramında yemek dağıtılmayıp sadece lokma tatlısı dağıtıldığı; Komisyon raporuna göre en büyük skandal ise Serik Belediyesi temizlik işleri çöp toplama ihalesinde yapıldığı tespit edilmiştir. Şimdi Bakın Serik Belediyesi temizlik işleri ihalesini neden yapmaz? Niçin hep doğrudan temin yöntemi kullanır? Yasalara göre yılda bir kez yapılması gereken doğrudan teminle, ilgili firmaya adeta danışıklı döğüşle kaç defa iş verilmiştir? Firmanın kendi araçlarını kullanarak çöp toplama işlerini yapması gerekirken belediye araçlarının kullanılması ile Serik Belediyesinden 585 milyar civarında bir fazla fatura ödenmiş midir ve bu ödeme karşılığında kamu zararı oluşmuş mudur, oluşmamış mıdır? İlgili firma Antalya’da ve Türkiye’de kaç tane AKP’li Belediye ile doğrudan temin yöntemi ile çalışmaktadır. Bu Belediyeler arasında Kepez Belediyesi var mıdır?” dedi.

KEPEZ BELEDİYESİ İŞİNİ KİM YAPIYOR?

Kepez Belediyesinin hizmetini yapan firma hakkında ihaleye fesat karıştırmaktan açılmış davası olduğunu belirten MHP Antalya Ali Adnan Kaya “Kepez Belediyesi bu firma ile kaç yıldır çalışmaktadır ve ne kadar zamandır doğrudan temin yöntemi ile çalışmaya devam etmektedir? İlgili firmanın şirket yetkilisinin 2006 yılında İstanbul 7. Ağır ceza mahkemesinde hakkında ihaleye fesat karıştırmaktan açılmış davası var mıdır? Yok mu dur ? Değerli arkadaşlar biz bu soruları kamuoyu adına sizlerin aracılığı ile soruyoruz ancak görevini yapması gereken ilgili makamlardan da gerekli araştırma ve soruşturmanın yapılmasını da bekliyoruz ve hakkı yenen, gasp edilen milletimiz adına da takipçisi olacağımızı belirtiyor, katılımlarınızdan dolayı da hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 1039

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

İşçi Partisi’nden bayrak tepkisi
BAŞKAN GÜL'E HAYAL KIRIKLIĞI
Büfeciler, Başkan Evcilmen’e güveniyor
ESNAF BAŞKANINI ARIYOR
MHP KEPEZDE BİRLİK ÇAĞRISI
BBP'li Kılınç, İlçe Başkanlığı Görevinden İstifa Etti
'Şimdi de Padişah mı İlan Ettiniz!'
ÜRAS “ PAZAR ESNAFIMIZIN SIKINTILARINI BİLİYORUZ”

Diğer Haberler

TÜTÜNCÜ GÜVEN TAZELEDİ!
HOCA'DAN SAZLI SÖZLÜ ŞOV
Gözyaşları Sel Olup Aktı
Okan Tanır : “Başkana Güvenmek Zorundayız”
TEKİROBA BLD:SPOR 0 DARICA 0
PİSLİK SAÇAN MARKALAR
ELMALI MYO’DA İŞ GELİŞTİRME ve KARİYER SEMİNERİ VERİLDİ
“Ürettiğimiz Hizmetin Hukuka Uygunluğundan Endişemiz Yok”
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE BU İŞLER BÖYLE OLMAZ

09.12.2019 00:58:52

Kemer’de bazı şeylere dur demek için, Kemer&rsq..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN İLÇE BELEDİYELERİ BAYRAM EDİYOR

01.12.2019 15:49:23

Antalya büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda 3..

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


DÜZEN “ZULÜMLER KARŞISINDA SUSMAYIN“Saadet Partisi İl Başkanı:"Ses ver, Türkistan, Endülüs olmas..
En Çok Okunanlar
KAÇAK EVDEN SONRA, KAÇAK ÜST GEÇİT Kaçak ev, Kaçak otel, kaçak dükkan, Gül'de y.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
11°°C - 17°°C
Cumartesi
10°°C - 17°°C
Pazar
12°°C - 17°°C
Pazartesi
10°°C - 21°°C

Günün Sözü


Dağlar nice yüksek ise,yol onun üstünden geçer.


(Yunus Emre)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,20

UA-73076831-1