Bugün - 17 Ekim 2019 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   27°°C
 
BU FİRMALARDAN SAKIN YEMEYİN İÇMEYİN!Tarım ve Orman Bakanlığı önceki gün, insan sağlığını tehlikeye d&..
Turizmde çifte bayram sevincinde geri sayım

Sorunu tespit ve çözümünde sürekli sektörün aktörleriyle hareket eden Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) izlediği strateji ve ortak çalışmalarıyla Körfez ülkelerinden harcama alışkanlıkları yüksek zengin turisti Antalya’ya gelmesindeki büyük engeli kaldıran direkt uçuşlar Ramazan Bayramı’nın ikinci günü başlıyor.

Turizm Haberi - 25 Haziran 2014 Çarşamba

(15:50)

Sorunu tespit ve çözümünde sürekli sektörün aktörleriyle hareket eden Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) izlediği strateji ve ortak çalışmalarıyla Körfez ülkelerinden harcama alışkanlıkları yüksek zengin turisti Antalya’ya gelmesindeki büyük engeli kaldıran direkt uçuşlar Ramazan Bayramı’nın ikinci günü başlıyor. BAE havayolu şirketi Air Arabia’nın Sharjah-Antalya karşılıklı tarifeli doğrudan uçuşlarının tanıtım toplantısına katılan Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, turizm sektörüne çifte bayram sevinci yaşatacak seferlerin gerçekleşmesini sağlayan BAKA, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Air Arabia’ya teşekkür etti. Vali Öztürk, “Hedef kitlemiz içerisinde Körfez ülkeleri de bulunmaktadır. Özellikle Körfez ülkelerinden Antalya’ya gelen yaklaşık 7 bin turist sayısının kısa sürede artırılması gerekmektedir. Antalya ve çevresinin Körfez ülkelerine iyi tanıtılarak daha fazla insana ulaşılacağına inanıyorum” dedi.

Sorunların tespit ve çözümünde sürekli sektörün aktörleriyle birlikte hareket eden BAKA, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü işbirliğinde izlediği stratejisiyle Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli havayolu şirketi Air Arabia’nın 29 Temmuz’da doğrudan Antalya’ya tarifeli uçak seferleri başlatmasını sağladı. Körfez’deki geniş uçuş ağı sayesinde bağlantılı uçuşlarla çevre ülkelerden de yolcuları Antalya’ya getirecek Air Arabia’nın başlatacağı Sharjah-Antalya uçak seferlerinin tanıtım toplantısına Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Öztürk, BAKA Antalya YDO Koordinatörü Alaattin Özyürek, Air Arabia Türkiye Genel Müdürü Nuket Angın, Air Arabia yetkilileri, BAKA uzmanları ile seyahat acentesi yetkilileri katıldı.

UÇUŞ KARARI SÜRECİ

Air Arabia Türkiye Genel Müdürü Nuket Angın, Dubai’ye coğrafi yakınlığıyla bilinen Sharjah Emirliği ile Antalya arasında direkt uçuş seferlerinin başlatılmasında destekleri için Antalya Valisi Sebahattin Öztürk’e, BAKA’ya ve turizm firmalarına teşekkür etti. Direkt uçuşlarla ilgili çalışmaların 2013 Dubai ATM Fuarı’nda BAKA ile temasa geçilmesiyle başladığını anlatan Angın, şöyle devam etti:

“BAKA’nın değerli katkıları ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden uçuş izinleri alındı. Daha sonra BAKA ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü işbirliğinde Şubat 2014’de Doha, Kuveyt, Dubai, Abu Dhabi ve Sharjah’ta Körfez Ülkeleri Road Show programında 500’e yakın Arap seyahat acentesinin katılımı sağlandı. Road Show sonrası gerçekleştirilen iki Fam Trip organizasyonlarıyla Arap seyahat acenteleri ve gazetecilere Antalya’nın doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra turistik potansiyeli de tanıtıldı” dedi.

BİR GÜNLÜK MESAFE 3.5 SAAT

Air Arabia’nın Sharjah’tan 63 farklı noktaya yolcu taşıdığı bilgisini veren Nuket Angın, “29 Temmuz 2014’ten itibaren haftada 3 gün düzenlenecek olan Sharjah-Antalya arası seferler ile Antalya da bu destinasyonlara eklenmiş olacaktır. Yapılacak direkt uçuşlar sayesinde, aktarmalar ve havalimanında geçirilen süreyle birlikte yaklaşık 1 gün olan Antalya ve Körfez ülkeleri mesafe 3.5 saate inecektir” dedi.

Turizmde yeni arayışlar içerisinde olduklarını ve hedef kitle içerisinde Körfez ülkelerinin de bulunduğunu belirten Antalya Valisi Sebahattin ÖZTÜRK, “İslam ülkelerine açılmanın ve o bölgede tanıtımın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle Körfez ülkelerinden Antalya’ya gelen yaklaşık 7 bin turist sayısının kısa sürede artırılması gerekmektedir. Şimdilik haftada 3 gün yapılacak olan ve yaklaşık bir ay sonra başlayacak Sharjah-Antalya sefer sayılarının da ileride artacağını umuyorum” diye konuştu. Air Arabia havayolu şirketinin seferleri devam ettiği sürece turistlerin yaz-kış Antalya'ya geleceğini vurgulayan Vali Öztürk, şöyle devam etti:

‘BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’

“Arap turistler, tatil yaptıkları destinasyondan memnun kaldıkları takdirde, gönüllü tanıtım elçiliği yaparak yakın çevrelerinin aynı destinasyona gelmesine katkı sağlamaktadır. Bu nedenle, memnuniyetin sağlanması için küçük esnaftan büyük turistik işletmelerimize kadar hepimize büyük görevler düşmektedir. Antalya'nın Körfez ülkelerine iyi tanıtılarak daha fazla insana ulaşılacağına inanıyorum. Air Arabia’ya Antalya seferleri konusunda büyük destek veren BAKA başta olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’ne şükranlarımızı sunuyorum. Antalya-Sharjah direkt tarifeli uçuş seferlerini başlatan Air Arabia Havayolu firmasını kutluyor, Antalya ve ülkemiz turizmi için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Air Arabia’nın tarifeli direkt Antalya uçuşları Dubai’ye 25 km uzaklıktaki Sharjah Havalimanı’ndan karşılıklı gerçekleştirilecek ve uçuşlar ilk etapta 160 kişilik uçaklarla haftada 3 gün yapılacak. Uçuşlar, Air Arabia’nın Körfez’deki geniş uçuş ağı sayesinde bağlantılı uçuşlarla çevre ülkelerden de yolcuları Antalya’ya getirecek.Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 982

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


TurizmHaberleri

SEZON ORTASI MÜHÜR
Bakan Günay: ?Side bizim için önemli?
Düden Şelalesi Gece De Işıl Işıl
Başkan Özgenç: AKP'nin havalimanı fikrini yadırgadı
PARİS BATIĞI DALIŞLARI
NEMLİ VE SICAK HAVA BUNALTTI
EJDERHALAR EYLÜL’DE ANTALYA’DA DENİZE İNİYOR!
AMBASSADOR EN İYİ OTEL

Diğer Haberler

MHP'li başkanın yasak aşkı ölü bulundu
Polis sır perdesini böyle araladı
MİNİKLER MAKAMDA
Kemer Turizm Esnafı İsyanda
HOTED ALANYA FUARA DAMGA VURDU
İLK DERS ZİLİ HOCA'DAN
VAY UYANIK GAZ-TECİ
SÖZEN'E “En Başarılı Turizm Belde Yöneticisi” Ödülü
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN SiYASET DEĞiL DALLAS OLMUŞ

06.10.2019 23:21:05

Siyaset Turkiye'de olduğu gibi Antalya'da da deyim yerindeys..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


KARALAMA KAMPANYASI TUTMADI Orman işletme şefine siyasi mobbing tepkiye neden oldu. Alanya Orman..
En Çok Okunanlar
İyi Parti, Konyaaltı'ndan büyümeye başladı İyi Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığı, Konyaaltı Kent Meydanı'nda &uum.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
19°°C - 27°°C
Cuma
18°°C - 27°°C
Cumartesi
20°°C - 26°°C
Pazar
18°°C - 27°°C

Günün Sözü


Özünle, gözünle, sözünle işinde ol?


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17

UA-73076831-1