Bugün - 07 Aralık 2019 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   18°°C
 
MİLLİ SERVET ÇÜRÜYORBüyük umutlarla yapımı tamamlanan Alanya Konaklı Kongre Merkezi 6..
Antalya'da Akil Adamlara Kamu-Sen mührü

 Akillere Kamu-Sen mührü

    Salı günü Antalya’ya gelen ve adeta halktan kaçarcasına toplantı yapılan salona bile arka kapıdan giren akiller grubu adeta yağmurdan kaçarken doluya tutuldu.

Siyaset Haberi - 21 Mayıs 2013 Salı

(23:52)

 Akillere Kamu-Sen mührü

    Salı günü Antalya’ya gelen ve adeta halktan kaçarcasına toplantı yapılan salona bile arka kapıdan giren akiller grubu adeta yağmurdan kaçarken doluya tutuldu. Sivil toplum kuruluşları ile yapılan toplantıya katılan Kamu-Sen’e bağlı sendikalar sordukları sorular ve yaptıkları konuşmalar ile adeta akil adamları şoka uğrattı. Konuşmacıları engellemeye kalkanlara da ayağa kalkarak müdahale eden Türkiye Kamu-Sen Antalya İl Temsilcisi Dr. Ali İhsan Yılmaz, Türk Eğtim-Sen Antalya Şube Başkanı Bünyamin Seçme, Türk İmar-Sen Antalya Şube Başkanı Ahmet Yalçın ile Türk Ulaşım-Sen yetkilisinin girişimleri sonuç verdi ve konuşmaların yapılmasını sağladı. 

MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından Yıkım Mühendisleri olarak adlandırılan ve Salı günü Antalya’ya gelerek ikna turları düzenleyen Akiller heyeti adeta yağmurdan kaçarken doluya tutuldu. Sivil toplum kuruluşları ile yapacakları toplantı için seçilen alan önünde toplanan bir grup vatansever tarafından şiddetli bir şekilde protesto edilen Akiller grubu salona ancak arka kapıdan girebildiler. İçeride ise dışarıdaki kadar olmasa da protesto edilen akiller grubu Kamu-Sen’e bağlı sendika başkanlarının yaptığı mücadelenin ardından konuşmacılara söz vermek zorunda kaldılar. 

İŞTE İÇERİDE OLANLAR

Toplantıya ilk olarak 20 adet 10’ar kişilik masalara akredite olan isimlerin oturması ile başlandı. Her masaya bir moderatör yerleştirilirken genel anlamda salon moderatörlüğünü bir kişi üstlendi. İlk olarak masalardaki konuklardan Süreçle ilgili düşünceleri alınırken masa kenarlarına konulan yazı tahtalarına moderatör tarafından bu görüşler yazıldı. Ardından masa içerisinden bir kişi her yazılanı 2 dakikalık zamanda özetleyerek masanın görüşünü belirtmiş oldu. İlk bölüm bu şekilde tamamlandıktan sonra sıra 2. bölüme gelince saatlerce beklenen Akiller grubu toplantıya 1,5 saate yakın gecikmeyle dahil oldular. 

…VE AKİLLER GELDİ 

Akillerin toplantıya gelmesinin ardından kısa bir konuşma yapan Akdeniz bölge heyeti başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Yörükler diyarına geldiklerini ve Yörüklerin misafirperver olduğunu ifade etti. Ardından tüm akiller 2’şer dakikalık konuşmalarında düşüncelerini anlattılar. Salonda akiller grubunun konuşmasından sonra söz isteyen Türk Büro-Sen Antalya Şube Başkanı Nuri Ünal söz alamayınca daha önce hazırladığı metni Rıfat Hisarcıklıoğlu’na teslim ederek kayıtlara geçmesini istedi. Ünal 15 dakikalık beklemenin ardından ise toplantıyı “Sürece inanmıyorum. Sürece katılmıyorum ve benim metnimi kayıtlara geçirmezseniz namertsiniz” diyerek toplantı salonunu terk etti. Toplantıda 2. soru olarak seçilmiş olan Süreç başarıya ulaşırsa nasıl bir Türkiye düşünürsünüz? Sorusunun cevabı arandı. İlk soruda olduğu gibi yine aynı şekilde cevaplar verilerek bir kişi tarafından herkesin cevapları okundu.

“AYAYA FIRLADILAR”

2. Soruların cevaplarının tamamlanmasının ardından ise adeta ortalık karıştı. 1. Grup adına söz alan Antalya Barosu avukatlarından bir kişi konuşurken “ Süreç AKP’nin anayasası için bir ikna sürecedir. Bunun hedefi de Anayasadan Türklüğü çıkarmak, ülkeyi bölmektir” şeklinde konuşurken görevli 10-15 kişilik grup konuşmacının elinden mikrofonu almaya kalkışınca Türkiye Kamu-Sen Antalya Şube B aşkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz, Türk Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Bünyamin Seçme, Türk Ulaşım-Sen yetkilisi ve Türk İmar-Sen Başkanı Ahmet Yalçın ayağa kalkarak mikrofonun alınmasına engel oldular. Kamu-Sen’e bağlı sendika başkanları “Burası özgürce fikirlerimizi söyleyebileceğimiz bir ortamdır. Bizi susturamazsınız. Konuşmacı konuşmasını tamamlayacak. Burada Türkiye meseleleri konuşuyorsak dinleyeceksiniz. Kimseyi susturamazsınız” diye müdahale ettiler. Yaşanan gerginlik ise gruplar adına söz verileceğinin ifade edilmesiyle son buldu. Ardından söz alan gruplardan toplan 11 kişi konuşurken 10 kişi sürecin Yıkım projesi olduğunu ifade ederken sadece bir kişi ise sürece destek verdiğini söyledi.

Toplantıda; 

“Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Bünyamin Seçme; Süreç Adı Altında Vatandaşın Dikkatini Başka Yöne Çekilerek Yeni Anayasa Çalışmalarından Uzaklaştırılması Amaçlanmaktadır. Devletin Yapısı Değiştirilirken İnsanlar Farklı Konularla Meşgul Edilmektedir .” Dedi 

Kamu-Sen İl Temsilcisi Dr. Ali İhsan Yılmaz’ın Soruları:

 Kiminle Barış?

Barış Düşmanla Yapılır. Peki, Düşman Kimdir? Milletimizin Ayrılmaz Parçası Olan Kürtlerle Türkler Arasında Bir Savaş Mı Vardır Ki Kürtlerle Barış Yapılsın. Savaş Kiminle Kimin Arasındadır? Devlet Güçleri İle Pkk Arasında… Devletin Karşısında, Etnik Ayrımcılığı Esas Alan Taleplerini Silahlı Mücadele Yolu İle Elde Etmek İsteyen Kanlı Bir Örgüt Vardır. Devlet Kanlı Terör Örgütü İle Barış İmzalar Mı?

Akiller :

- Barış Sürecinden Bahsediyorlar Kandile De Gidip Şartsız Silah Bırakmayı İsteyecekler Mi?

- Teröristleri Güvenlik Güçlerine Teslim Olmaya Türk Mahkemelerinde Yargılanmaya İkna Edecekmisiniz.

- Akp Propagandacılı Yaptığınız Bu Dönemde Şehit, Gazi Ve Madurlarımızın Hakları Hiç Aklınıza Geliyor Mu?

- Siz Pkk Nın Silah Bırakmasından Barıştan Söz Ediyorsunuz Bölücü Örgüt Sözcüleri Pkk Hep Var Olacak Diyor.

- İçinde Bulunduğunuz Komisyonun Terörist Başının Projesi Olduğu Biliniyor Siz Bölücü Örgütün Dayattığı Bir Heyette Bulunmayı Kendinizle Nasıl Özdeşleştiriyorsunuz?

- Eğer Milli Devlet Ve Üniter Yapı Korunacaksa Bunu Asla İstemeyen Ve Böyle Bir Durumda İsteklerini Silahla Sağlarız Diyen Terör Örgütü Nasıl Susturulacak.

- Bölücü Başı Apo Başbakan Erdoğan’ın Başkanlık Taleplerini Destekleyeceğini Açıkladı Burada Bir Akp Pkk İşbirliği Olduğunu Düşünüyormusunuz?

- Başbakan Erdoğanın Şehidimizden Gazimizden Hellallik Almadan Teröristlerle Tokalaşmaya Ve Helalleşmeye Yönelmesini Doğru Buluyormusunuz?

- Sınırlarımızda Eli Tetikte Bekleyen Teröristler İlk Fırsatta Gelip Te Oluk Oluk Kan Akıtırlarsa Bunun Vebalini Kim Nasıl Taşıyacaktır. 

TÜRK BÜRO-SEN ANTALYA ŞUBE BAŞKANI NURİ ÜNAL’IN AKİLLERE SORULARI ;

AKİL İNSANLARA AKLA ZİYAN SORULAR;

1) Zaman gazetesi yazarı Mustafa Armağan, ‘’Heyet-i Nasiha muşru Damat Ferit Hükumeti tarafından görevlendirilmiş ve Padişahı temsil eden meşru bir heyettir’’ demektedir. Sizin bu manada Heyet-i Nasihadan farkınız varmı?

2) Kimilerine göre 3.000, kimilerine göre 5.000, hadi sizin güzel hatırınıza 10.000 bölücü eşkiyayı ikna etmek varken, 75 milyon Türk halkını ikna etmek azminizi kutlarım. Gayrı kanuni iş yapanların, güvenlik güçlerinin gözüne baka baka yurdu terk etmesi normalmidir? Örneğin evladına tecavüz edilmiş ve tecavüzcüyü öldüren bir babaya, güvenlik güçlerinin göz yumması halkımızın ‰95 ini memnun eder. Ama yine ‰5 lik kısım kanun ve hukuk kurallarından bahisle muhalif kalır. Hiç tanımadığı, adını bilmediği halde, üstünde üniforma var diye, binlerce MEHMET’in kanına giren bu şerefsizlere göz yumulmasını siz nasıl izah ediyorsunuz? Bizi bu namussuzlara göz yumulmasına nasıl ikna edeceksiniz?

3) Analar ağlamasın derken; vatanına, milletine, dinine diyanetine sahip çıksın, yüzümü kızartmasın diye evlat büyüten ana ile, hızsız-eşkiya-katil büyüten ve bu büyüttüğü mahlukat ile gurur duyan ana nasıl eşit olabilir? Çanakkale’de şehid olan 250 bin Mehmet’in anası, diyalogla bizi İngilize teslim etse, ne Pkk olurdu, ne de bugün burda bizi ikna etmeye siz olurdunuz. Bu ülkenin insanının helal kazançları ile ün, şan, şöhret ve para kazanmış sizler, bu gün ihanet içinde olduğunuzu düşünüyormusunuz?

4) İçinizde ekstrem söylemi olmayan hiç kimse yok gibi. Ak’a kara diyenlerin, genel ahlak ve kabullere aykırı gidenlerin çağında mı yaşıyoruz? Sizler ileride tarihe geçeceğiniz kanaati ile buralardasınız. Dualarla mı tarihte olmayı umuyorsunuz, beddualarla mı? Ülkemizde biraz argo da olsa doğru bir söz vardır. ‘’Kimileri anıları ile, kimileri de anaları ile anılır’’  


Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 2479

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

ÖZGÜR KURGA'NIN ESNAF ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
CHP'Lİ VEKİL GAZİPAŞA'DA
ALANYA'DA YÜCEL, GÖREVİ TÖRENLE DEVRALDI
ARTIK CEVAP VER ŞEKER!
MURATPAŞA BELEDİYESİ’NDEN BADEMAĞACI’NA PARK
ÇÖP İHALESİ ADRESE TESLİM Mİ?
MHP’LİLERDEN DEMİREL’E NEZAKET ZİYARETİ
ŞAHİN:ALANYA’NIN EN TEMEL SORUNU ULAŞIMDIR

Diğer Haberler

CHP ESNAF İÇİN ALARMDA
BÜYÜKŞEHİR SÜRGÜNLERİ İNCELEMEDE
TURİZMCİLERDEN YOL ŞİKAYETİ
GÜL TAKSİCİLERLE BULUŞTU
SEAT’te Leon modellerine fırsatlar devam ediyor
MAVİ BAYRAK TÖRENİ
SAPAN KEMER'E Mİ OYNUYOR?
4 bin 817 sokak hayvanı tedavi edildi
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE PARAZİTLER ÇOĞALIYOR

01.12.2019 18:05:43

Bu haftaki köşe yazımı iki başlık altında sizlere aktar..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN İLÇE BELEDİYELERİ BAYRAM EDİYOR

01.12.2019 15:49:23

Antalya büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda 3..

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


HASTANE Mİ YOKSA RANT MI ?Vatandaş noktayı koydu. Hastane değil Seyir Terası Olsun… 5 Yıldır ..
En Çok Okunanlar
BU NEYİN ÖFKESİ? Lağv edilen Yeni Kemer Belediyespor Kulübü Başkanı Ömer Bili.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
9°°C - 18°°C
Pazar
9°°C - 20°°C
Pazartesi
10°°C - 19°°C
Salı
10°°C - 18°°C

Günün Sözü


"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."


(YILDIRIM BEYAZIT)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,48

UA-73076831-1