Bugün - 17 Ekim 2019 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   27°°C
 
BU FİRMALARDAN SAKIN YEMEYİN İÇMEYİN!Tarım ve Orman Bakanlığı önceki gün, insan sağlığını tehlikeye d&..
BAŞKAN BÖCEK'İN YASAKLARI BAŞLADI

Kumluca’yı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediyede siyaset yapılamayacağın altını çizerek, “Benim çalışma arkadaşlarım siyaset yapmayacak.

Siyaset Haberi - 02 Ekim 2019 Çarşamba

(22:52)

Kumluca’yı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediyede siyaset yapılamayacağın altını çizerek, “Benim çalışma arkadaşlarım siyaset yapmayacak. Çalışma arkadaşlarımızın görevi halka hizmet etmektir Daha önce hangi partiye oy verdiği beni hiç ilgilendirmiyor. Bundan sonra çalışma arkadaşlarım siyasi partilere girmeyecek orada siyaset yapmayacak” uyarısında bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Sen ben yok biz varız. Biz birlikte yaparız” diyerek çıktığı hizmet yolculuğunda Kumluca İlçesi’nde muhtarlar, vatandaşlar ve iş insanları ile bir araya gelerek, sorun, talep ve önerilerini dinledi. İlk olarak Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’nu ziyaret eden Başkan Böcek, “Hep birlikte çok güzel projelere imza atacağız. Kimseyi ötekileştirmeden, herkesin belediye başkanı olarak, Antalya’mıza hizmet edeceğiz” dedi.

MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mustafa Köleoğlu da, “Sizleri örnek alıyoruz. Hem siyasetteki hem belediyecilikteki toplumla barışık, topluma önder olma davranışlarınız gerçekten bizi etkiliyor. Göreve geldiğinizden buyana bize çok büyük destek verdiniz.  Kumluca halkı adına yaptıklarınız ve yapacaklarınız için çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Başkan Muhittin Böcek, belediyedeki çalışma arkadaşları ve Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıda muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Böcek ardından, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş insanları ile buluştu. Sorun ve talepleri tek tek not eden Başkan Böcek, çözüm için ilgili daire başkanlarına talimat verdi.

ASMEKLER DEVAM EDİYOR

Eğitime destek olmak için Antalya genelinde 32 kreş açacaklarını belirten Başkan Muhittin Böcek, bunlardan birisinin de Kumluca’da olacağını kaydetti. ASMEK kurslarının ilçelerde ve merkezde aynı şekilde devam ettiğini vurgulayan Başkan Böcek, “Hiçbir yerde ASMEK’in kapatılması söz konusu değildir. Dedikodularla hiç uğraşmadım, uğraşmayacağım da. Halkın taleplerine göre yeni kurs merkezleri de açarak ASMEK en güzel şekilde sürecek” diye konuştu.

12 BİN 930 PERSONELİMİZ VAR

Antalya’nın borçlu belediyeler sıralamasında beşinci olduğunu hatırlatan Başkan Böcek, “Buna rağmen sıkıntıları gidermek, dertlere derman olmak için buradayız. Belediyemizin 12 bin 930 personeli var. Onların teri soğumadan maaşlarını ödemeye çalışıyoruz. Bir yandan tasarruf ediyor, diğer yandan Antalya’mızahizmet ediyoruz” dedi.

ÇALIŞMA ARKADAŞLARIM SİYASET YAPMAYACAK

 “Benim çalışma arkadaşlarım siyaset yapmayacak” diyen Başkan Muhittin Böcek, “Bakıyorsunuz siyaseten x partili milletvekili geliyor x partisinde toplantıya katılıyor. Yokböyle bir şey. Kimse kusura bakmayacak. Çalışma arkadaşlarımızın görevi halka hizmet etmek Hakka hizmet etmektir. Hizmetin hasedi olmaz Daha önce hangi partiye oy verdiği beni hiç ilgilendirmiyor. Bundan sonra çalışma arkadaşlarım siyasi partilere girmeyecek orada siyaset yapmayacak” uyarısında bulundu.

KOOPERATİFLERE DESTEK SÜRECEK

Gazipaşa’dan Kaş’a 20 toptancı hal bulunduğunu hatırlatan Böcek, hallerin fiziki ve sosyal şartlarını bütüncül bir çalışma ile iyileştireceklerini dile getirdi. Büyükşehir olarak 44 sulama kooperatifine enerji desteği sağladıklarını söyleyen Başkan Böcek, Kumluca dahil yeni kurulacak kooperatiflere de destek olacaklarını aktardı.

SOSYAL KART AÇIKLAMASI

Başkan Böcek, sosyal kartla ilgili soruları yanıtladı. Sosyal kartın gerçek ihtiyaç sahibine verileceğini belirten Başkan Böcek, şunları söyledi: “Uygulama 3 bin 500 kişi ile başlamış. Sonra sayı 10 bine çıkmış. Seçime 6 ay kala 17 bin 200 olmuş. Şimdi Sosyal Kart uygulamasını güncelliyoruz. Çalışmayı tamamladık. Biz inançlı insanlarız. Komşumuz aç yatarken, biz tok yatamayız. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını da koruyoruz. İhtiyaç sahibi olmadığı halde hiç kimseye partilim diye yardım etmeyeceğim.Ama geçmiş dönemde yapılan yanlışlık varsa onu da düzelteceğim.Yani hatıra gönüle göre yardım olmayacak. İnsanları rencide etmeyeceğiz. İhtiyaç sahibi olanlar yardım alacak.”

İMAR ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Alt yapı ile ilgili eksiklerin giderilmesi noktasında en önemli engelin imar olduğunun belirtilmesi üzerine Başkan Muhittin Böcek, Kumluca’nın imar planlarıyla ilgili çalışmaların hassasiyetle sürdüğünü belirtti. 1/100 binlik planın askıda olduğunu ifade eden Başkan Böcek, plan askıdan indikten sonraki çalışmaları muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla Kumluca Belediyesiyle işbirliği içerisinde yapacaklarını dile getirdi.

MEZARLIKLARLA İLGİLİ İHALE YAPILIYOR

Başkan Böcek, muhtarlardan gelen mezarlıklarla ilgili bakım, onarım ve temizlikle ilgili talepler üzerine “913 mahallemizde mezarlıklarla ilgili ihaleyi yapıyoruz. 2020 yılında tüm mezarlıkların bakımı, duvarı, yolları ile ilgili yapılması gerekenlerin hepsi yapılacaktır” dedi.

KÖLEOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

Çöp depolama ile ilgili sorunların da iletilmesi üzerine Başkan Böcek seçim bildirgesinde yer alan sera atıklarını biyogaza dönüştürülecek merkezin alt yapısının oluşturulduğunu açıkladı. Söz alan Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu da “Sebze atıkları çok üst üste konduğu için metan gazı patlaması yaşanıyordu ve bu gaz Kumluca merkeze dağılıyordu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız ile yaptığımız görüşme sonrası sebze atıkları için 5 ayrı noktada sebze atıkları toplama merkezi yapıldı, bu yıl bu sorunu çözdük” dedi.

KORSANA SIKI DENETİM

 “5 yıllık süre içerisinde haksızlığa uğrayan vatandaşları, yanlış yapılmış proje, plan ne varsa onları düzeltmeye geldik” diyen Başkan Böcek, Kumluca’da korsan taksi ve otobüslerle ilgili şikayetlerin de değerlendirileceğini ve denetimlerin titizlikle yapılacağını ifade etti.

KENT MÜZESİNİ GEZDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, toplantının ardından Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ve meclis üyeleri ile birlikte Kumluca Kent Müzesi’ni gezdi. Başkan Böcek, yöre halkının geçmişten bugüne kullandığı günlük yaşam araç gereçleri ve folklor kıyafetlerinin sergilendiği müzedeki eserleri ilgiyle inceledi.


Kaynak / Editör: Okunma 69

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

KEMER'DE ANKETLER “ÖZGÜR KURGA“ DİYOR
Büyükşehir Belediyesi İmecik Yaylası yolunu yapıyor
YALÇIN; BARIŞ VE HUZUR İÇİN GELİYORUM
AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse’den eleştiri
ARTIK CEVAP VER ŞEKER!
TAMİNCE'YE NEDEN DOKUNULAMIYOR ?
TÜTÜNCÜ GENÇLERİ BİLGİLENDİRDİ
CHP’DE KAVGA BÜYÜYOR MU ?

Diğer Haberler

TAŞLARDAN MAVİ BAYRAK
ALIBEYKÖY-0, KEMERSPOR 2003-1
NAGİHAN ÖZDEMİR GAZETEMİZ'İ ZİYARET ETTİ
ALANYASPOR GÜNGÖREN'E ACIMADI 1-2
MURAT KAT SİYASETE HIZLI GİRDİ
Erken terhis bayrama yetişemedi
ENDURO YARIŞLARI İÇİN NEFESLER TUTULDU
ALANYASPOR 2-0 GALİP
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN SiYASET DEĞiL DALLAS OLMUŞ

06.10.2019 23:21:05

Siyaset Turkiye'de olduğu gibi Antalya'da da deyim yerindeys..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


KARALAMA KAMPANYASI TUTMADI Orman işletme şefine siyasi mobbing tepkiye neden oldu. Alanya Orman..
En Çok Okunanlar
İyi Parti, Konyaaltı'ndan büyümeye başladı İyi Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığı, Konyaaltı Kent Meydanı'nda &uum.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
19°°C - 27°°C
Cuma
18°°C - 27°°C
Cumartesi
20°°C - 26°°C
Pazar
18°°C - 27°°C

Günün Sözü


Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,20

UA-73076831-1