Bugün - 08 Aralık 2019 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   20°°C
 
BU NEYİN ÖFKESİ?Lağv edilen Yeni Kemer Belediyespor Kulübü Başkanı Ömer Bili..
Antalya’da bir ilk!

Son yıllarda çeşitli branşlarda yaygın olarak kullanılan ve hastalara sağladığı pek çok yaşamsal avantajla cerrahide “en ileri teknoloji” olarak kabul edilen “robotik cerrahi”, Antalya’da Prof.

Sağlık Haberi - 10 Eylül 2019 Salı

(18:29)

Son yıllarda çeşitli branşlarda yaygın olarak kullanılan ve hastalara sağladığı pek çok yaşamsal avantajla cerrahide “en ileri teknoloji” olarak kabul edilen “robotik cerrahi”, Antalya’da Prof. Dr. Levent Altınel ve Op. Dr. Cengiz Yılmaz tarafından 3 yıldır diz protezi ameliyatlarında başarıyla uygulanıyor. Robotik navigasyonlu diz protezini Antalya ile tanıştıran Uncalı Meydan Hastanesi’nde bu süre içinde tam 1000 başarılı ameliyat yapıldı.

 

Teknolojideki hızlı gelişmeye hekimlerin tecrübesi de eklenince günümüzde pek çok ameliyat artık daha kolay ve konforlu hale geliyor. Bunlardan biri de robotik cerrahi. Özellikle robotik sistemle yapılan kısmi ya da total diz protezi ameliyatlarının başarısı günümüzde ‰95’lerin üzerine çıkmış durumda.

Antalya bu anlamda şanslı illerin arasında. Çünkü; yüksek maliyeti nedeniyle ülkemizde çok yerde bulunmayan navigasyonlu robotik cerrahi teknolojisi Antalya’da 3 yıldır konusunda deneyimli doktorlar tarafından üstelik uygun maliyetle başarıyla uygulanıyor. Diz protezi ameliyatlarında gelinen en ileri teknolojiyi ifade eden ve hata payını 1 mm’ye düşüren navigasyonlu robotik cerrahi sayesinde doğru protez yerleşimi yapıldığı için protez ömrü daha uzun oluyor, bu sayede ameliyat sırasında daha az kemik ve kan kaybı yaşanıyor.

Robotik Navigasyonla 1000 Ameliyat…

Güçlü ortopedi kadrosuyla Antalya’da fark yaratan ve bu anlamdaki; teknoloji, AR-GE ve IK yatırımları ile öne çıkan Uncalı Meydan Hastanesi tarafından Antalya ile tanıştırılan robotik navigasyonla yapılan diz protezi ameliyatlarında şimdiye kadar 1000 başarılı ameliyat gerçekleştirildi. Prof. Dr. Levent Altnel ve Op. Dr. Cengiz Yılmaz tarafından başarıyla yapılan robotik navigasyonlu diz protezi ameliyatları sayesinde hastalar daha konforlu bir yaşam sürdürüyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Ortopedi ve Travmatoloji Diz Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Levent Altınel “Robotik cerrahi operasyonu, Navigasyon kulanımı sayesinde, kemik kesimleri bilgisayar eşliğinde yapılıyor ve bu sayede hata payı 1 mm’ ye düşürülüyor. Gerçekleştirilen ameliyat sonrasında dizlerde esneklik ve tam bükülebilirlik sağlanıyor. Hastalar erkenden ayağa kalkabiliyor, yürüyebiliyor, hatta sportif aktivitelerden rahatlıkla faydalanabiliyor. Her aşaması büyük bir hassasiyetle gerçekleşen operasyon hastaya da hem ameliyat esnasında hem de ameliyat sonrası iyileşme döneminde büyük avantajlar sağlıyor. Bu da ameliyatın hasta açısından daha konforlu hale getiriyor” dedi.

Sağlık Turizmine Katkı…

Sağlık Turizminin de başkenti olma yolunda ciddi mesafe alınan Antalya’da robotik navigasyonlu diz protezi ameliyatlarının yapılıyor olması da gerek il dışından gerekse de ülke dışından pek çok hastayı Antalya’ya çekiyor. Robotik Navigasyonlu diz protezi ameliyatı imkanına sahip olmayan il veya ülkelerden pek çok hastayı hastanelerinde başarıyla ameliyat ettiklerine dikkat çeken Levent Altınel; “Bu teknolojinin Antalya’da olması nedeniyle Türkiye’nin pek çok ilinden hatta farklı ülkelerden hastalar ilimize geliyor. Hasta portföyümüz bu anlamda çok geniş bir coğrafyaya ulaşmış durumda. Gerek kaliteli ve teknolojik sağlık hizmeti gerekse de Antalya’ya Türkiye’den ve dünyanın her yerinden uçak imkanları nedeniyle sağlık turizmine de ciddi katkı vermeye başladık. Öyle ki, yakın dönemde Azerbaycan, Almanya, İngiltere, Irak, İran ve Rusya gibi farklı destinasyonlardan hastaları almaya başladık” dedi.

Diz Protezinden Korkulmamalı…

Eklem kireçlenmesinin ileri yaş, ailevi yatkınlık, fazla kilo, aşırı yüklenmeler, düşme, geçirilmiş kaza ve tekrarlı cerrahi operasyonların sebep olabileceğini belirten, özellikle kalça ve diz protezleri yani ‘Artroplasti’ konusunda uzmanlaşan Ortopedi ve Travmatoloji Uzman Prof. Dr. Levent Altınel, günümüzdeki teknolojik gelişmelerin de yardımıyla son çare olarak uygulanan diz protezi ameliyatlarından korkulmaması gerektiğinin de altını çizdi. Altınel; dünyada diz ameliyatlarında gelinen en ileri noktayı ifade eden ‘Robotik Sistemi’ in hata payını minimuma indirmesinin yanı sıra ameliyat sonrası iyileşme sürecinin de daha kısa, daha ağrısız ve daha kaliteli hale getirdiğine dikkat çekti. Levent Altınel; “Klasik ameliyatlara oranla daha küçük kesi yeterli olduğundan kan kaybı daha az, iyileşme süresi çok daha hızlı olur. Protezin hastaya en uygun şekilde yerleştirilmesi sayesinde dizlerin yeterince bükülebilmesi mümkün olur. Bu da hastanın dizini daha doğal hissetmesini, günlük yaşama ve aktivitelere kolay dönüş yapmasını sağlar” dedi.

Navigasyonlu robotik cerrahi teknolojisini Antalya’da kendi hastanelerinde başarıyla uyguladıklarını söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Levent Altınel, hastanelerinde son üç yılda 2000’in üzerinde protez ameliyatları gerçekleştirdiklerini ve bunların yarısının da navigasyon sistemli olduğuna dikkat çekerek, “Başarı oranımız çok fazla, hastalarımız artık tercihlerini robotik navigasyonlu protez ameliyatlarından yana kullanıyorlar. Hastane olarak ilgiden ve Antalya’yı böylesi önemli bir teknolojiyle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz, çok yakında robotik sistemle kalça protezi ameliyatlarını da yapacağız, bunun için de çalışmalarımız başladı. Robotik diz protezi ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyenler hastalarımız “www.robotikdizprotezi.com" u ziyaret edebilirler” dedi.

 

--------------------

Robotik cerrahinin faydaları neler?

  • Daha doğru protez yerleşimi
  • Daha az kemik kesisi
  • Daha az kan kaybı      
  • Daha kısa sürede iyileşme ve günlük hayata dönüş,

 

 

Prof. Dr. Levent Altınel Kimdir?

1994 Ege Tıp Fakültesi mezunuyum. İhtisasımı 1994-1999 yıllarında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda yaptım. Uzmanlık tezim "Omuz kırıklarında kısmi protez ameliyatları" ile ilgilidir. İhtisas sonrası Avusturya'da Prof. Zwymüller'in yanında kalça ve robotik diz protez ameliyatlarına katıldım. Robotic cerrahi eğitim kursları aldım. Bu sayede robotik eklem protezi deneyimimi artırdım. Özellikle diz ve kalça ekleminin açık, kapalı (artroskopik) ve robotik cerrahileri ile ilgileniyorum. 2001 yılında başladığım Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde 2009 yılında Doçent; 2014 yılında Akdeniz Üniversitesindeyken Profesör unvanını aldım. Halen Özel Uncalı Meydan Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak çalışıyorum. Özel ilgi ve uzmanlık alanlarım; Diz Kireçlenmesi- Kalça Kireçlenmesi (Koksartroz)- Diz Menisküs Yırtığı Tamirleri- ÖÇB (Ön Çapraz Bağ) Tamiri- Diz Kapağı Problemleri- Kıkırdak Hasarlarının Tedavisi- Kalça Kırık Ve Çıkıkları Cerrahisi- Omuz Ağrısı- Omuz Sıkışması Sendromu- PRP (Platelet Rich Plasma) Uygulamaları- Kök Hücre Tedavileri gelir. Evli ve iki erkek çocuk babasıyım.


Haber : Ulaş KÖKÇEDiğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Okunma 150

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SağlıkHaberleri

Ali Gürbüz: Altın Kemer'i Emanet Olarak Verdim
ABBULANS HELİKOPTER
‘AŞIK’ BEYİN SİZE NELER YAPTIRIR?
ESEN’DEN ENGELLİLERE MÜJDE
Kemer CHP Teşkilatı Tıp Bayramını kutladı
Işıl, Kalangos’a emanet
“GÖZ ALERJİSİNE DİKKAT”
SGK cepte

Diğer Haberler

KEMER BELEDİYESPOR'DA NELER OLUYOR ?
KEMERDE SLALOM HEYECANI
TECRÜBELERİNİ PAYLAŞACAKLAR
MHP MECLİS ÜYESİ CHP'YE GEÇTİ
KEMER PLAJLARI İŞGAL ALTINDA
PETROL-İŞ YÖNETİMİ MHP’DE
Başkan Evcilmen’den Ermenek’e tapu müjdesi
MİLLİ SPORCULARDAN ZİYARET
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE PARAZİTLER ÇOĞALIYOR

01.12.2019 18:05:43

Bu haftaki köşe yazımı iki başlık altında sizlere aktar..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN İLÇE BELEDİYELERİ BAYRAM EDİYOR

01.12.2019 15:49:23

Antalya büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda 3..

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


MİLLİ SERVET ÇÜRÜYORBüyük umutlarla yapımı tamamlanan Alanya Konaklı Kongre Merkezi 6..
En Çok Okunanlar
DSP İLÇE BAŞKANI MURAT KAT İSTİFA ETTİ Kısa bir süre önce DSP Muratpaşa ilçe başkanı olan Murat K.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
10°°C - 20°°C
Pazartesi
10°°C - 20°°C
Salı
11°°C - 15°°C
Çarşamba
13°°C - 16°°C

Günün Sözü


Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil?"


(Yunus Emre)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,34

UA-73076831-1